txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpg
  • Odwiedziło nas: 119289 osób
  • Do końca roku: 45 dni
  • Do wakacji: 222 dni
txtAnkieta.jpg

Jakie zajęcia sportowe Cię interesują? W czym byś wziął udział 

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP

O bursie

Jesteś tu: Strona główna » O bursie

 

 

Bursa Szkolna

 

 

 

Bursa Szkolna w Kędzierzynie- Koźlu została stworzona 1 stycznia 2004 roku na mocy Uchwały Nr IX/64/2003 Rady Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego z dnia 12 września 2003r. - w sprawie utworzenia nowej jednostki organizacyjnej Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego pod nazwą Bursa Szkolna.

 

Bursa jest publiczną placówką opiekuńczo-wychowawczą, przeznaczoną dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, słuchaczy szkół policealnych oraz zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych w wieku do 24 lat.

 

Statutowym zadaniem bursy jest zapewnienie warunków bytowych i opieki wychowawczej młodzieży w okresie kształcenia się poza miejscem zamieszkania.

Myślą przewodnią łączącą wszystkie poczynania wychowawcze w bursie jest perspektywa samodzielnego życia osobistego, zawodowego i społecznego wychowanków. Do tej przyszłości placówka ma wspólnie z rodzicami i szkołą przygotowywać powierzoną młodzież. Przygotowanie to stanowi podstawę opracowania programu pracy wychowawczej w bursie. Zadania wychowawcze ujmowane są szeroko, aby uczniowie nie tylko uzyskiwali dobre wyniki w nauce ale także aby rozwijali pozytywne cechy charakteru i zdobywali wszechstronne przygotowanie do samodzielnego życia.

 

 

Uwaga!!

 

Informujemy, że zgodnie z wymaganiami ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133 2 1997 r., poz. 833 z późn. zm.) Bursa Szkolna w Kędzierzynie-Koźlu zbiera i przetwarza dane w zakresie niezbędnym do prawidłowego wykonywania obowiązków tej placówki. 

Pliki do pobrania